top of page
solární panely
Technici solárních panelů

Jsme družstevní komunita

Jsme družstevní komunitou, která se spojila za účelem využívání obnovitelných zdrojů energie a ochrany životního prostředí.

Společně se podílíme na vlastnictví a provozování solárních elektráren a distribuci elektřiny v rámci komunity. 

Díky naší spolupráci můžeme dosáhnout udržitelného rozvoje a snížit negativní dopady na životní prostředí. 

Připojte se k nám a staňte se součástí naší družstevní komunity!

Kdo jsme?

Dobrý den, jsme Družstvo Energie.

Náš tým

Jsme tým lidí, který ve prospěch členů družstva zajistí celý proces spojený s instalací, distribucí a prodejem energie. Naším cílem je poskytnout členům družstva možnost získat solární elektrárnu zdarma a těm, kteří chtějí investovat, nabídnout výhodnou příležitost, která se na trhu momentálně nenachází. 

 

Náš tým tvoří erudovaní odborníci, kteří zároveň dohlédnou na to, aby instalovaná solární elektrárna nevykazovala ani v budoucnu žádné poruchy a nedostatky, které by mohly negativně ovlivnit její výkon a celkovou účinnost.

 

Působnost
Výhody, které členství v Družstvu Energie přináší, chceme poskytovat komukoliv z celé ČR. Cílem je vytvářet komunity, které mají i regionální působnost a postupně tyto komunity vzájemně propojovat a dosáhnout tak multiplikačního efektu.

Cíle Družstva Energie

  • Umožnit co nejvíce lidem vlastnit solární elektrárnu,

  • Nabídnout možnost těm, kteří chtějí výhodně investovat do čisté energie

  • Vytvořit komunitu lidí, kteří sdílí stejné hodnoty a chtějí společně přispět k udržitelnému rozvoji. 

Chceme být aktivním hráčem v oblasti obnovitelných zdrojů a usilovat o zlepšení životního prostředí a větší informovanost o tématu ochrany přírody a udržitelného rozvoje. 

 

Společně s dalšími organizacemi chceme motivovat lidi k zapojení do udržitelného rozvoje a vytvoření lepší budoucnosti pro všechny.

ECOPOWER, Belgie

Jedním z příkladů družstevní komunity zaměřené na solární energii v Belgii je organizace Ecopower. Tato organizace se zaměřuje na produkci a distribuci obnovitelné energie, zejména z solárních panelů, větrných turbín a malých vodních elektráren. Členové této komunity vlastní podíly v Ecopower a mají přístup k výhodám z produkce energie až do výše svého podílu. 
https://www.ecopower.be/en.

Sonnenkraftwerk Frohnleiten, Rakousko

Dalším z příkladů družstevní komunity je komunita v Rakousku - Sonnenkraftwerk Frohnleiten, která provozuje solární elektrárnu o výkonu 2,2 MW a sdružuje více než 500 členů. Tato komunita je zaměřena na výrobu a distribuci čisté energie a členové získávají výhody z vlastnictví podílu na solární elektrárně. Více informací o této komunitě naleznete na jejich webových stránkách: https://www.sonnenkraftwerk-frohnleiten.at/

Som Energia, Španělsko

Jedním z neposledních příkladů družstevní komunity zaměřené na solární energii ve Španělsku je Som Energia. Tato komunita byla založena v roce 2010 a má více než 60 000 členů. Členové Som Energia se podílejí na financování a rozvoji solárních projektů v celé zemi.

Jako členové mají členové komunity možnost získat finanční výhody z provozu solárních elektráren. Například prostřednictvím tzv. "energetických účtů" mohou členové získat slevu na své účty za elektřinu. Som Energia také poskytuje členům možnost investovat do projektů obnovitelné energie a získat zisk z výnosů projektu. 

 

https://www.somenergia.coop/

bottom of page